2018 jaanuaris ja veebruaris toimub valla koolides ja lasteaedades kokku 100 linnumaja ehitamine, mis tehakse kingituseks Eesti Vabariigi 100-ks sünnipäevaks. Linnumajad peaks valmis olema 23.veebruariks ehk EW 100 sünnipäeva saabumiseks.

• Linnumajad võetakse tegemisele koolide käsitöötundides ja lasteaedades meisterdamise raames. Linnumaju võib teha ka kahe peale või grupitööna. Vajadusel võib linnumajade ehitamise korraldada ka koduse ülesandena. Siis saab seda meisterdada ka koos isa või vanaisaga.
  • Eelkõige on oodatud lindude pesakastide tegemine. Võimalik, et lasteaedadele sobib paremini söögimajade meisterdamine. Loodusloo tundides võib soovi korral koostada ka linde tutvustavaid õppematerjale.
  • Kõikidele linnumajadele kirjutatakse, graveeritakse või põletatakse autorite nimed ja kooli nimi.
  • Iga kool ja lasteaed teeb 15-20 linnumaja (kui on rohkem valitakse välja parimad), mis valla peale annavad kokku vähemalt 100 meisterdust, mille ülespanemisega tähistatakse EW 100 aastapäeva. Loomulikult tuleb jälgida, et kõik lapsed, kes tahavad ehitada pesakaste saaksid osaleda. Küll kõik linnumajad leiavad ülespanemiseks oma koha.
  • Lisaks toimub parimate linnumajade võistlus. Iga kool ja lasteaed valib ise välja 2-3 tööd, mis saadetakse võistlema lõppvooru.
  • Lõppvoor toimub Kehtna Kunstide Koolis, kus žürii valib välja võidutööd.

Edasi loe: 100 linnumaja EW 100-ks