KÜLAS KÄIS VALLAVANEM

Reedel sai 4. klass toreda üllatuse osaliseks. Neljanda tunni ajal kostus klassiuksele koputus ja sisse

astus vallavanem hr. Indrek Kullam. Ta oli tulnud meid õnnitlema Eesti iseseisvuspäeva puhul ja kinkis kõigile sini-must-valge lipukese. Sellega oli tore kohe pärast tundi aktusele minna. Sellise au osaliseks saime seetõttu, et olime teda iseseisvuspäeva puhul kaardiga üllatanud. Triinu sai eriti uhke lipu, sest tema oli kingitud kaardi autor.

KOOLIPÄEV PÄRNUS

1. ja 4. klass veetsid ühe toreda koolipäeva Pärnus. Tunniplaanis olid loodusõpetus ja kehaline kasvatus. Loodusõpetuse tunnid toimusid Keskkonnahariduskeskuses ja kehaline kasvatus oli Terviseparadiisis. Esimese klassi tunniteemaks olid lemmikloomad, neljandikel aga mikroskoop ja rakud. Õppisime selgeks mikroskoobi osad ja saime hakkama ka mikroskoobi seadistamisega. Uurisime erinevaid preparaate, saime parema ettekujutuse organismi rakulisest ehitusest. Oli põnev, et sai kõike ise teha ja näha, sest kõigil oli oma mikroskoop. Pärast tunde sai veel maja uudistada. Kahel korrusel oli palju põnevat - näitused, talveaed, lemmikloomatuba, topised, võimalus kuulata looma-linnu hääli, katsuda erinevaid loomanahku, vaadata filme, jne. Kui loodusõpetuse tunnid läbi, viis buss usinad õpilased ujuma. Kolm tundi ujumist sai laste arvates liiga ruttu läbi.

1000 SÕPRA

Algatusest HUVITAV KOOL inspireerituna kutsus RÄPINA AIANDUSKOOL kõiki koole osalema projektis „1000 sõpra“, mille eesmärgiks on paljundada taimi, muuta elu magusaks ja leida omale 1000 sõpra. Meie kooli 1., 4. ja 7.klass otsustasid osaleda. Nüüd on meil võimalus lähemalt tutvuda kahe ravim- ja maitsetaimega. Iga klass sai kasvatamiseks ja paljundamiseks kaks suhkrulehe ja kaks sidrunmelissi taime. Iga nädal saame Räpinast ühe küsimuse, millele tuleb nädala jooksul vastata. Kogu kasvatamise perioodi vältel saame neilt ka soovitusi-nõuandeid-meeldetuletusi ja abi tekkinud küsimuste korral. Oma edusammudest hakkame saatma Räpinasse raporteid. Saage tuttavaks meie uute sõpradega SIIT.

MATEMAATIKA ON LAHE

On alanud matetalgud. See on üleriigiline matemaatikavõistlus algkooli õpilastele, kus innukus saab määravaks. Meie koolist on registreerunud 1. ja 4. klass. Neil on nüüd võimalus iga koolipäeva jookul ( kuni aprilli lõpuni ) tasuta kasutada rakendust 10monkeys Math World. Klassid võistlevad erinevates kategooriates – I klass Väike-ahvid ja IV klass Juunior-ahvid. Igal nädalal loositakse kõige aktiivsemalt mänginud klasside vahel välja 2 auhinda Taibulalt. Peaauhinnaks on tahvelarvutite komplekt. Mängime ja õpime!