Rapla tüdrukud noppisid Koolitantsu eripreemiad

Pühapäeval, 8. märtsil toimus Paide Kultuurikeskuses Koolitants 2015 teine maakondlik tantsupäev. Sel aastal toimub Koolitants varasemast erinevat moodi. Kui seni on mõõduvõtmine toimunud kodus selgeks õpitud kavade kaudu, siis sel aastal osalevad tantsijad erinevate koreograafide läbiviidavates töötubades. Neist väljavalitud tantsijad osalevad augustis Koolitantsu Suvelaagris, kus valmib tantsulavastus, millega Koolitantsu Tuur tuuritab sügisel Eesti peal.

Rapla tüdrukud noppisid Koolitantsu eripreemiadTreener Kadi Saks viis tantsupäevale oma 7.  klassi tüdrukute rühma “Haldjas”. Osaleti vabatantsu töötoas, mida juhendas Soome koreograaf ja tantsuteatri Glims&Gloms kunstiline juht Tuomo Railo. Tantsijad pidid tantsukeeles edasi andma erinevaid karaktereid. Lisaks rühmatantsule tuli hakkama saada ka soolo etteastetega. Tüdukud jäid töötoaga väga rahule - oli palju uut ja põnevat. Treener Kadi Saks lisas, et kuna tema tüdrukud tegelevad rühmvõimlemisega, kus on oluline sünkroonis elementide sooritamine, siis kujuneski seekord proovikiviks soolo etteasted. Päeva lõpuks avanesid ka kinnisemad võimlejad.

Raplast pärit We Dance Tantsustuudio noored tantsijad, keda juhendab Maris Laev, osalesid show- ja tänavatantsu töötoas. Koreograafid Argo Liik ja Elina Tamm olid ette valmistanud küllaltki keerukad ja pikad kavad. Tantsijate jaoks olid mõlemad töötoad nii vaimselt kui füüsiliselt väsitavad. Päeva jooksul toimus kaks kahe tunnist töötuba, kus mõlemad vanuserühmad õppisid umbes ühe minutilise kava. Vanuserühm 4-6 klass õppis showtantsu stiilis kergema kava, kus oli palju liikumist ja jooniste vahetumist. 7-12 klassi vanuserühm õppis hip-hop stiilis kava, mille koreograafia ja tehnika oli juba keerulisem ning vajas tõsist harjutamist ka söögi- ja puhkepausidel.

Üheski kategoorias ei andnud koreograafid tantsijatele armu ning päeva jooksul tuli selgeks saada kõik koreograafide poolt õpetatu ja lihtne see polnud. Tantsupäev lõppes ettetantsimisega, kus korraldajad valisid välja edasipääsenud. Koreograafidele jäid päeva jooksul silma paljud noored tantsijad, kes küll edasisaanuks ei osutunud, kuid kes mingil moel olid nii erilised, et neid taheti esile tõsta.

Vabatantsu žanris anti välja vaid üks eripreemia. “Julge ja hingelise esituse” eripreemia võitis Raplast pärit Gerda Saks, juhendajaks Kadi Saks ja Kärolin Rohumäe. Show- ja tänavatantsu žanris pälvisid “Tõsine Tegija” eripreemia We Dance Tantsustuudio noored tantsijad Jaana Paulauskas ja Kristiina Liukanen. Lisaks valis TV3 säravamaks tantsijaks We Dance Tantsustuudio tantsija Vivian Loorentsi, kes osaleb telesaates “Tantsuhullus”, kus selgitatakse välja Eesti ainus ja parim tantsija.

Rõõmuratta tantsijad pääsesid Koolitantsu finaali

Pühapäeval, 22. märtsil toimus Tallinnas Salme kultuurikeskuses järjekordne maakondlik tantsupäev. Koolitants 2015 raames panid noored tantsijad oma võimed proovile vabatantsu, estraadi tantsu, show- ja tänavatantsu ning Eesti teemalise tantsu töötubades. Juhendajateks olid koreograafid nii Eestist kui välismaalt.

Valtu põhikooli 5. klassi tantsurühm “Rõõmuratas” osales Eesti teemaliste tantsude töötoas. Rühma juhendaja Silvia Metsalliku sõnul osaleti Koolitantsul selleks, et lapsed saaks  kogemuse, kuidas tantsukunsti luuakse ja kuidas üks tantsija on osa suuremast tervikust. Töötuba viisid läbi koreograafid Liisa Laine ja Erena Reilent. Ette oli valmistatud kolm tantsu – esimene aeglasem, teine kiirem ja kolmas paaristants. Toimus kaks kahetunnist töötuba, kus noored tantsijad pidid selgeks õppima keerukad tantsukombinatsioonid. Lastega olid lisaks juhendaja Silvia Metsallikule kaasas ka paar lapsevanemat, kes olid lastele rasketel hetkedel toeks. Abistati tantsusammude õppimisel, organiseeriti lõunasöök ja mis seal salata, kutsuti korrale ka ülienergilisi mehehakatisi.

Päev lõppes ettetantsimisega, kus kõik tantsijad näitasid ette mida nad olid nelja tunni jooksul selgeks saanud. Kui kätte jõudis Eesti teemaliste tantsude blokk, siis oli heameel tõdeda, et kõik “Rõõmuratta” tantsijaid esitasid oma osa rühma nime kohaselt rõõmsalt ja säraga. Tantsulavastuses esitatud poiste trikkide osa kutsus esile publiku tugeva aplausi.

Pärast kõikide kavade esitamist kogunesid tantsijad lavale, kus jagati välja eriauhinnad ja teatati edasipääsenud. Valtu põhikooli tantsurühm “Rõõmuratas” pälvis eripreemia “Kõige rohkem kaasa elavad juhendajad ja vanemad”. Edasipääsenute hulgas on ka “Rõõmuratta” tantsijaid Annaliina Liivamäe ja Markus Laurimaa. Neid ootab nüüd ees Koolitantsu suvelaager, kus luuakse erinevaid žanre ja vanusegruppe ühendav tantsulavastus, millega sõidetakse sügisel Koolitantsu Tuurile  mööda Eestit.

Pilte näeb SIIT.

Koolitantsu tegemised märkis üles Karin Moisar.