Tööle ootame 12- 15 aastaseid tööhuvilisi ja vastu saame võtta umbes 15- 17 noort. Esimesed tööpäevad on 13- 14 juunil Toosikannus matkarada ehitades ja korrastades, seal ka ööbime. 15 juunil teevad noored tööd Kehtnas ja Kaereperes (värvivad ülekäigu radu, toole jms, istutavad taimi, koristavad jne) ehk siis teevad tööd kohalikuks hüvanguks. Kaks päeva töötavad noored (juulis) vilja põllult tuulekaera välja korjates. Kord nädalas on noorel Kehtna noortekas mängude päevad jms. tegemised. Tööpäev kestab 4 tundi ja noored saavad ka palka!

Esimene Cvde esitamine (aitame koostada kuna kohal on ka Rapla Rajaleidja keskuse neiud) ja tööintervjuul osalemine on juba sellel reedel so. Kehtna Noortekas 3. juunil alates kl. 13. 00  ja kestab seni kuni huvilisi on. Teine võimalus kandideerida on esmasp. alates kl. 10.00.

Kaks kolmandikku kooliaastast on seljataga ning kevad koputab oma jäiste nukkidega uksele. Heidame pilgu viimaste kuude tegemistele nii meie koolis kui ka väljaspool.

Lõppenud kolmandiku tähtürituseks oli Kehtna Põhikooliga koos korraldatud üritus Moebläkk. Lõpuks viisime täide mõtte, et kaks lähestikku asuvat valla kooli võiksid midagi koos teha. Ürituse idee pärines mõlema kooli õpilasesinduse koosolekult, mis toimus eelmise aasta novembris. Moebläkk tähendab kahe erineva ürituse - moe-show’ ja playback’i - ühendamist, seejuures loositi igale klassile (5.-9.) muusik/artist ja mood. Ise laulma ei pidanud, aga sellegipoolest tuli ette valmistada korralik esinemine. Kuna artiste ja moode oli seinast seina, sai näiteks teoks kooslus Whitney Houston ja „Tähtede sõda“. Osa võtsid ka mõlema kooli õpetajad. Kui meie õpetajate muusikaliseks teemaks oli ansambel Curly Strings ja riietuseks James Bond, siis Kehtna õpetajad pidid ühendama rokibändi AC/DC ja printsessitemaatika. Kuna tegemist oli ühisüritusega, siis paremusjärjestust ei tekitatud, anti välja eriauhinnad. Kolmeliikmelisse žüriisse kuulusid meie õpetaja Ebe, Kehtna õpetaja Lea ning külalisena Rapla Maavalitsusest Ülle Laasner. Üritust juhtisid mõlema kooli huvijuhid Marten ja Anabell. Tänu noorte pealehakkamisele toetasid auhinnalauda ka sponsorid.

Rohkem pilte Moebläkist leiab SIIT.

Pühapäeval, 7. veebruaril toimus Paide Kultuurikeskuses Koolitantsu Järva- ja Raplamaa maakondlik tantsupäev. Osales üle 300 tantsija, kokku 29 tantsuga. Treener Kadi Saksa juhendamisel osalesid tantsuvõistlusel Valtu kooli 8. klassi tüdrukud Gerda Saks, Gerda Metsallik, Riin Satsi, Triin Satsi ja Agnes Palandi.

Valtu kooli õpetajad pälvisid Raplamaa aasta- ja kultuuripreemia

29. jaanuari õhtul kogunesid Rapla maakonna spordi- ja kultuuriinimesed Alu mõisa suurde saali, kus Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupi ja Raplamaa Omavalitsuste Liidu koostöös anti üle 2015. aasta kultuuri- ja aastapreemiad ning kuulutati välja Kultuuripärli laureaat.

Novembris 2015 tegi Eesti Õpilasesinduste Liit üleskutse kaaluda koolides noorte koolikotte. Sellega läksime kaasa ka meie ning mida huvitavat selle jooksul avastasime, saab lugeda allajärgnevast kokkuvõttest.

Lähtuvalt sotsiaalministri 2001. aasta (!!!!) määrusest on koolikottide lubatud kaal klassiti järgmine:

1.–3. klassi õpilastel kuni 3 kilogrammi,

4.–6. klassi õpilastel kuni 3,5,

7.–9. klassi õpilastel kuni 4,5 kilogrammi.