Võrreldes möödunud aastatega on alanud sügis õpilasesinduse jaoks kujunenud väga tegusaks ja sündmusterohkeks.

Septembris elasid kõik kooliaastasse sisse, mistõttu oli ka ÕE-l vaja aega, et korralikult käivituda. Ja mis saaks ühe koolisisese noorteühenduse jaoks parem olla, kui üritused. Ja neid hakkas oktoobris tulema päris korralikult.

Esimene, kuhu meie ÕE esindus (8. klassist Agnes, Gerda Saks ja Gerda Metsallik) välja läks oli 15. oktoobril Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis toimunud I Raplamaa Noorte Liikluskonverents.

Algusest peale tundus programm tõsine ja õpetlik. Nii ka oli. Kui tavaliselt jäävad selliseid kokkusaamisi saatma muljed igavatest ja tüütutest ettekannetest, millede puhul tundub, et nad ei lõpegi ära, siis seekord oli täiesti vastupidi. Jah – ettekanded olid tõsised ja õpetlikud, kuid elulised ja vajalikud. Lisaks oli võimalik osaleda erinevates toredates töötubades. Igaljuhul loodame, et antud üritus toimub ka järgmisel aastal.

Pärast vaheaega sai ÕE endale uue juhi. Õpilasesindust aasta juhtinud 9. klassi Adeele sai juhatuse otsusega endale väärilise järglase 8. klassist – Agnes Palandi. Juba praegu võib öelda, et tegemist on olnud väärilise vahetusega, sest teotahet ja energiat Agnesel jagub.

Võib julgelt öelda, et kogu meie ÕE jaoks sai pöördepunktiks oktoobril lõpus meie koolis toimunud Raplamaa Õpilasesinduste Sügiskool, mille korraldajaks oli Rapla Maavalitsuse Terviseedendusspetsialist Ülle Laasner. 2 päeva sisukaid koolitusi ja töötubasid andsid õpilasesindusele korraliku energialaksu ning ka visiooni, kuidas edaspidi paremini toimetada. Sügiskooli krooniks oli kõigi õpilasesinduste poolt allakirjastatud koostöömemorandum, mis peaks andma nii motivatsiooni, kui ka kohusetunnet liikumaks edasi õigel teel.

Sügiskooli krooniks oli kõigi õpilasesinduste poolt allakirjastatud koostöömemorandum, mis peaks andma nii motivatsiooni, kui ka kohusetunnet liikumaks edasi õigel teel. Agnes ja Maite filmisid üles ka väikese koolitutvustava video, millest tulevikus peaks valmima lühike kooli tutvustav klipp.

Agnes meenutas sügiskooli järgmiselt: Alguses arvasin, et seal on minust kõik väga palju vanemad, aga ei olnudki. Tutvusi sain mega palju juurde, mis on väga hea. Tänu sügiskoolile olen nüüd ka Raplamaa noortekogu liige. Mulle väga meeldis see, sest saan rohkem asju teha ja rohkem osaleda üritustel jne, et oleks noorte elu huvitavam. Meil oli algul päris palju loenguid, mis ei olnud üldse igavad. Ma kuulasin kõikki suu lahti, sest see teema lihtsalt väga huvitab mind. Igatahes kõik olid väga sõbralikud. Toit oli väga hea. Sain juurde palju ideid, mida teha meie koolis ja kuidas saaksin nooremaid ka kaasata ÕE tööga. Selline üritus võiks veel toimuda. Saaksime rohkem tuttavaks üksteisega, kes Raplamaal on oma kooli ÕE-s.

Esmaspäeval 9. novembril toimus Juuru koolis Eesti Õpilasesinduste Liidu korraldatud koolituspäev, millelt meie esindus 8. klassist Agnes ja Maite ning 9. klassist Adeele ja Marta tulid tagasi kindla tõdemusega, et ka meie ÕE peaks astuma liidu liikmeks, sest nii paraneks koostöö teiste õpilasesindustega, saaks osaleda rohkem vahvatel üritustel ja üldse seotada juurde uusi  sõpru ja kontakte. Elame-näeme :)

Rohkem pilte SÜGISKOOLI KOHTA.

Pilte õpilasesinduste tegemistest leiab SIIT