Esimeseks külaliseks oli ka eelmisel aastal käinud noor näitleja Kirsti Villard, kes mõned aastad oma elust veetis Islandil. Eelkõige sellest ning ka islandi keelest juttu oligi. Kui algul oli kokku lepitud, et Kirsti kohtub 3. ja 6. klassiga, siis klassiõde Anu lahkel nõusolekul said ka 8. klassi õpilased mõttes Islandil käia.

Loodame, et mõnel noorel hakkas peas keerlema samuti mõte minna kooli lõpetanuna veidi maailma avastama, et seejärel juba teha seda, mis hästi välja tuleb. Ühte peab aga ütlema - Island tundub tõesti ühe toreda paigana, kus inimesed on päris sarnased eestlastele ning kus 16 kraadi sooja mõjub sama hästi kui Eesti 25 - kuid see islandi keel on küll üks ütlemata raske, kuid omamoodi vahva keel.

Edasi hakkas mõju avaldama Eestimaa niru ilm, sest nädala lõppu planeeritud kaks esinejat jäidki haiguse tõttu tulemata. Siiski andsid Mikk, kui ka Elis kenasti mõista, et tulemata nad ei jäta. Nii et loodame, et juba jaanuaris on meil jälle põhjust kooli külalisi oodata.

Neljapäeva tegi ilusaks algklassidele mõeldud stiilipäev "Minu vanemate ametid", millest eriti vahvalt võttis osa I klass.

Päris tühjaks reedene päev ei jäänud. Külas käis meie vilistlane Merle Juur, kes pidas vahva ja tore loengu Tartu vanglast ja tutvustas veidi laiemalt Eesti vanglasüsteemi. Publikuks oli 7.-9. klass. Merle külastas meid läbi "Tagasi kooli" projekti ja nii avaneb meie kooli noortel jaanuaris võimalus külastada Tartu vanglat.

Kuigi kodanikunädal sai selle esinemisega läbi, oli põhjust seda meenutada reedel 4. detsembril toimunud kogunemistel. Nimelt kuulutas Õpilasesindus välja kaks kodanikunädala konkurssi - "Õpilassõbralikum õpetaja 2015" ja "Kooli kõige viisakam klass". Kui esimest valisid kooliõpilased, siis klassi valiku üle otsustasid aineõpetajad. Õnneks kumbki valimata ei jäänud ja nii oligi vaja auhinnad üle anda.

Õpilassõbralikum õpetaja 2015 on II klassi õpetaja Merle Mihkelson.

Kõige viisakam klass on 8. klass.

Palju õnne!

Rohkem pilte kodanikunädalast näeb GALERIIST.