Pühapäeval, 7. veebruaril toimus Paide Kultuurikeskuses Koolitantsu Järva- ja Raplamaa maakondlik tantsupäev. Osales üle 300 tantsija, kokku 29 tantsuga. Treener Kadi Saksa juhendamisel osalesid tantsuvõistlusel Valtu kooli 8. klassi tüdrukud Gerda Saks, Gerda Metsallik, Riin Satsi, Triin Satsi ja Agnes Palandi.

Esimesena osaleti kooli tantsu kategoorias Alice Alexandridi, Kadi Saksa ja Kärolin Rohumäe koostatud kavaga „Olen hoitud!”. Hingelise kavaga räägiti tantsukeeles lugu sellest,  et kõigil meil on keegi, kes meid hoiab. Pole oluline kas selleks on sõber, vanemad või mõni kõrgem jõud. Oluline on teadmine, et sa pole üksi. Lavalt tulles vahetati kiiresti riided ja joonistati pähe laiskloom Sidi vallatud naeratused. Tunnike pausi ja seejärel astuti lavale show-tantsu kategoorias. Esitamisele tuli oma eelmisest kavast vastupidise emotsiooni ja iseloomuga kava. Võistluskava „Laiskloom Sidi unistus” on ääretult tempokas ja kaasahaarav. Žürii tõi välja tantsijate hea treenituse, kavade esitamise ühtsuse ning kooli tantsu kavas esinenud „vau-efekti”.

Tantsupäeva lõppedes kuulutati välja eripreemiate ja edasipääsenute nimed. Kadi võimlejad märgiti ära mõlemas kategoorias. Laiskloom Sidi kavaga pälviti kostüümi eripreemia ning kavaga „Olen hoitud!” pääseti Koolitantsu finaali, mis toimub aprillis Jõhvi kontserdimajas.

Tantsupäeva pildid leiab aadressilt:

Karin Moisar