Kaks kolmandikku kooliaastast on seljataga ning kevad koputab oma jäiste nukkidega uksele. Heidame pilgu viimaste kuude tegemistele nii meie koolis kui ka väljaspool.

Lõppenud kolmandiku tähtürituseks oli Kehtna Põhikooliga koos korraldatud üritus Moebläkk. Lõpuks viisime täide mõtte, et kaks lähestikku asuvat valla kooli võiksid midagi koos teha. Ürituse idee pärines mõlema kooli õpilasesinduse koosolekult, mis toimus eelmise aasta novembris. Moebläkk tähendab kahe erineva ürituse - moe-show’ ja playback’i - ühendamist, seejuures loositi igale klassile (5.-9.) muusik/artist ja mood. Ise laulma ei pidanud, aga sellegipoolest tuli ette valmistada korralik esinemine. Kuna artiste ja moode oli seinast seina, sai näiteks teoks kooslus Whitney Houston ja „Tähtede sõda“. Osa võtsid ka mõlema kooli õpetajad. Kui meie õpetajate muusikaliseks teemaks oli ansambel Curly Strings ja riietuseks James Bond, siis Kehtna õpetajad pidid ühendama rokibändi AC/DC ja printsessitemaatika. Kuna tegemist oli ühisüritusega, siis paremusjärjestust ei tekitatud, anti välja eriauhinnad. Kolmeliikmelisse žüriisse kuulusid meie õpetaja Ebe, Kehtna õpetaja Lea ning külalisena Rapla Maavalitsusest Ülle Laasner. Üritust juhtisid mõlema kooli huvijuhid Marten ja Anabell. Tänu noorte pealehakkamisele toetasid auhinnalauda ka sponsorid.

Rohkem pilte Moebläkist leiab SIIT.

Moebläkile järgnenud nädal tõi meie kooli kõige pisematele põneva külalise. Nimelt tuli 1. ja 2. klassile külla Tallinna Linnateatri näitleja Mikk Jürjens. Pisemad teavad teda paremini ETV2 lastesaatest „Lastetuba.“ 45 minutit kulus kiiresti ning noored said natuke aimu, mis on näitlemine ning kuidas erinevaid teatritükke ja lastesaateid tegelikult tehakse. Eriti suur oli huvi lastesaate vastu ning Mikk avaldas lootust, et võib olla täiesti võimalik väikese grupiga stuudiosse tulla ning oma silmaga vaadata, kuidas ühe „Lastetoa“ valmimine käib.

10. veebruaril avanes meile ja Kehtna Põhikooli õpilastele järjekordne võimalus olla stuudiopublikuks saates „Me armastame Eestit.“ Saade oli eetris 26. veebruari õhtul ja seda saab järele vaadata TV3Play vahendusel.

9. veebruar oli vastlapäev. Jaanuaris tekkinud lootus tähistada seda vanade eestlaste kombel liulaskmisega kadus veebruari algul saabunud sulasse. Nii võtsime plaani Skypargi batuudikeskuse külastuse, kus kõik huvilised said kahel erineval päeval oma hüppamisisu rahuldatud.

12. veebruaril tähistasime sõbrapäeva. Töötas sõbraraadio, mida juhtisid Agnes ja Maite. Samuti sõbrakohvik ja ka sõbrapost.

19. veebruaril oli meie kooli 14-aastastel ja vanematel harukordne võimalus külastada Tartu vanglat. Ekskursioon sai teoks tänu kunagisele vilistlasele Merle Juurele, kes novembris kodanikunädala raames meid ise külastas ning sellise pakkumise tegi.

Veebruarikuu tähtsaks ürituseks oli ka vabariigi aastapäeva tähistamine 23. veebruari aktusega. Kui viimastel aastatel oli tavaks kutsuda kooli külaline (tavaliselt tuntud poliitik), siis sel aastal arvas õpilasesindus, et püüaks üritust teha veidi teistmoodi. Ja teistmoodi ta ka läks. Aktusel tantsis Rapla kultuurikeskuse rahvatantsutrupp Talutütred, mille tantsijate seast võis ära tunda ka meie õpetajad Luule, Reeda, Vilve ja Pireti. Aktust vedasid 8. klassi õpilased Agnes ja Gerda M.

Trimestri lõpust on meie koolis mööda Eestit tiirlev rändnäitus juudi tüdrukust ja teise maailmasõja aegse holokausti ohvrist Anne Frankist.

Rohkem pilte II trimestri tegemistest leiab kooli GALERIIST.