Ja ongi läbi. Sellise emotsiooniga lõpetasid 9. klassi noored reedel tundide andmise. Mis sellest, et vaid neli ja veel lühendatud, aga siiski tuli seista klassi ees ja tundi läbi viia.

Hommik algas traditsioonilise aktusega, kus viimastel aastatel on ka õpetajad veidike proovile pandud, et nad oma "vaba" päeva välja teeniksid. Sel aastal lahendasime jõuproovi "Rooside sõda" stiilis telemänguga, kus ühelpool õpetaja Anne juhitav perekond Juhuslik ja nende vastasteks õpetaja Koidu perekond Kindel. Esitatud küsimused olid peaasjalikult seotud meie enda kooli ja õpetajate tegemistega. Vastajateks - muidugi meie enda õpilased. Nii et võib ette kujutada, et sai ka veidi nalja.

Vahepaladena ehk reklaamipauside ajal esinesid meile seekord suured staarid - Tina Turner (õpetaja Kadi), Üllar Jörberg (õpetaja Veera) ning kirsiks tordi peal Alla Pugatšova (õpetaja Andres).

9. klassi poolt oli võimu ülevõtjaks Adeele Rei, kes sai direktor Andreselt enda hoida ka traditsioonilise suure kooli võtme.

Kogu koolipere ees kuulutati välja ka 2015. aasta aastaõpetaja, kelleks sai meie eesti keele ja kirjanduse õpetaja, 5. klassi juhataja õpetaja Anu. Palju õnne!

Ja järsku oligi käes aeg, kus uued noored õpetajad võtsid oma kasvandikud käe kõrvale, et minna tunde andma.

9. klass ise võttis päeva kokku järgmiselt:

"Tegelikult võiks ju selle võimu esmaspäeval tagasi andmata jätta ja nädal aega veel jutti panna."

"Väga hea kogemus, et sai korraks proovida, kuid elutööks kindlasti mitte."

"Tunnid läksid kähku, oli kerge ja mõnus."

"Oli kergem, kui me kartsime"

Selliste emotsioonidega istusid noored pärast tööpäeva igati väljateenitud pitsa ja tordilaua ääres. Jäänud olid veel mõned minutid pikapäevarühma ja siis võis koolimajaukse rahulikult enda taga kinni panna.

Võimu noored siiski enda kätte ei jätnud ning esmaspäeva hommikul andis direktor Adeele suure kergendustundega kooli võtme tagasi direktor Andresele. Siiski oli ka selles hommikus pidulikkust, kuna kogu koolipere õnnitles meie direktorit, kes valiti Raplamaa aasta haridusasutuse juhiks. Palju õnne!

Selline oli õpetajate päev seekord - eks näis, millega üllatavad järgmised lennud.

Rohkem pilte antud päeva kohta leiab kooli GALERIIST.