Rapla maakonna koolinoorte sisekergejõustiku esivõistlused

Rapla maakonna koolinoorte sisekergejõustiku esivõistlustel esinesid tublilt meie kooli lapsed. B-klassis võitis Triin Satsi kõrgushüppe 1.40-ga ja oli teine nii 60 mtj 10,7 kui ka kuulitõukes 9.32-ga. Kõrgushüppes saavutas Gerda Metsallik 1.35-ga II koha. Riin Satsi tuli kuulitõukes isikliku rekordi 9.07-ga kolmandaks. Gerda Saks oli isikliku rekordiga 4.43 kaugushüppes neljas. Poistest saavutas B-klassis Karel Kreuz 60 m jooksus 7,9-ga teise koha ja kaugushüppes 4.98-ga kolmanda koha. A-klassis hüppas Mario Kuum kaugushüppes isikliku rekordi 5.50 ja oli neljas.

Tulemused leiab siit:

http://www.raplamsl.ee/?page=87&action=article&article_id=4220

TV-10 Olümpiastarti

Rapla maakonna TV-10 Olümpiastarti etapil olid tublid meie kooli tüdrukud. Triin Satsi võitis isikliku rekordi 10.20-ga kuulitõuke ja  jagas kõrgushüppes 1.40-ga koos Gerda Saksaga II-III kohta. Riin Satsi oli kuulitõukes teine. Kõik kolm tüdrukut täitsid ka vabariikliku võistluse normatiivid ja võistlevad 28. märtsil finaalvõistlusel Võrus. 

TV 10 Olümpiastarti III etapi finaalvõistlusel Võrus saavutas Triin Satsi kuulitõukes uue kooli rekordi 10.36-ga tubli neljanda koha. Hästi tõukas ka Riin Satsi, kes oli 62 tõukaja seas, isiklikku rekordit kordava 9.07-ga kümnes. Palju õnne!

Tulemusi näeb siit: http://www.ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2015/TV/tul_tv10_III_20150328.pdf

Võistlust saab vaadata siit:http://etv2.err.ee/v/sport/tv_10_olympiastarti/saated/7faef45c-a890-410c-bf5f-c81b8f48fe02

Võimlemisfestival

Karin Moisar

Laupäeval, 28. veebruaril toimus esmakordselt Raplas Sadolini spordihoones Eesti Koolispordi Liidu (EKSL)  võimlemisfestival. Laste ja noorte liikumisharrastust propageeriv festival sai  juba 25 aastaseks. Sel aastal osales 15 kooli, kokku 332 võimlejaga. Võistluse peakohtunik oli Kadi Saks.

Valtu Põhikooli võimlemistüdrukud astusid vaibale treener Kadi Saksa koostatud kavaga “Laiskloom Sidi unistus”. Esmalt jäädi silma kostüümidega. Tüdrukutele õmbles Marika Tali selga uhked laisklooma riided ning Hege Runnel maalis nägudele Sidi võluv-vallatu naeratuse. Ala asjatundjatest koosneva žürii hinnangul sooritasid “laiskloomad” oma etteaste laureaadi tiitli vääriliselt.

Kooli koondrühma kuulusid Gerda Metsallik, Agnes Palandi, Gerda Saks, Triin Satsi ja  Riin Satsi. Need seitsmenda klassi neiud on nüüd viiekordsed võimlemisfestivali laureaadid.  Oma esimese laureaadi tiitlini jõudsid samas koondrühmas võistelnud Getter Metsallik, Lydia Karmen Niin, Janely Kuusemäe, Maria Feklistova, Helena-Riin Rähni, Annaliina Liivamäe, Säde Agu, Kristiina Tali ja Emily Kio. Auhinnatseremoonial riputati tüdrukutele ja treener Kadi Saksale kaela kuldmedalid ning anti üle võimlemisfestivali diplomid.

Treener Kadi Saks jäi oma kasvandikega väga rahule. Kulla hinda teavad kõige täpsemalt tüdrukud ise, sest see tuli kätte suure tööga. Enne võistlusi toimunud treeningutel pingutasid kõik, et olla võistlusel tippvormis.

Meie, lapsevanemad oleme tüdrukutele ja treener Kadile väga tänulikud selle elamuse eest. Suur tänu Marikale ja Hegele kostüümide eest ning kõikidele lastevanematele, kes aitasid sõidutada tüdrukuid Raplasse treeningutele.